Apple crumble is super als dessert en deze variant met blauwe bessen is niet alleen erg lekker, maar heeft ook een waanzinnige paarse kleur. De kruimel topping maak je met maar een paar ingrediënten en in minder dan 50 minuten staat er een heerlijk toetje op tafel.
Doe de droge ingrediënten voor de topping in een mengkom en roer ze goed door elkaar.
Voeg de boter toe en wrijf het met je vingers door de bloem tot er grove kruimels ontstaan en zet het even apart. Voor de knapperigste topping is het belangrijk dat je de kruimels niet te klein maakt.
De vruchten vulling
Maak de appels en blauwe bessen schoon en snij de appels in stukjes.
Doe het fruit in de ovenschaal en roer het citroensap erdoor.
Voeg de bloem, kaneel en het zout toe en meng het goed tot al het fruit een laagje bloem heeft.
Verdeel de kruimels over het fruit.
Zet de ovenschaal in het midden van de oven en bak de apple crumble met blauwe bessen tot de kruimels goudbruin zijn en het fruit bubbelt.
Notities
Ben je net als ik gek op de kruimel topping?? Verdubbel dan de ingrediënten!
Je kunt de crumble ook vega maken door het zuivel te vervangen door een plantaardige variant of kokosolie.
In plaats van suiker kun je ook honing of een andere zoetstof gebruiken.
Natuurlijk is ander (seizoens)fruit net zo lekker! Denk bijvoorbeeld eens aan aardbeien, perzik of bramen. Het is wel belangrijk omdat niet alleen zacht fruit te gebruiken maar een mix van zacht en wat steviger fruit.