Shoarma kruiden maken

Zelf shoarma kruiden maken is leuk om te doen en ook nog eens snel klaar. Deze kruidenmix gebruik je natuurlijk voor shoarma, maar is ook lekker in stoofschotels of groente gerechten.

Shoarma kruiden worden uit een schaaltje geschept.

Deze kruidenmix gebruik je natuurlijk voor een broodje shoarma, maar je kunt er nog veel meer mee. Gebruik deze mix bijvoorbeeld eens als smaakmaker in een aardappelschotel.

Direct naar

Ingrediënten

Paprikapoeder - als ik mijn eigen kruidenmix maak, gebruik ik het liefst pittig paprikapoeder van La Chinata. Dit paprikapoeder wordt in Spanje geproduceerd en heeft net iets meer smaak dan andere merken.

Knoflookpoeder - knoflookpoeder ruikt misschien sterk maar het geeft een subtiele knoflooksmaak aan je shoarma. Je kunt ook wat minder toevoegen als je het toch te sterk vindt.

Zout - dit is optioneel en hoeft er niet per se in. Ik voeg meestal wat zeezout toe aan mijn mix, maar je kunt dit ook tijdens het koken toevoegen of zelfs helemaal weglaten.

Waarom zou ik zelf kruidenmixen maken?

Ik heb er voor gekozen om deze shoarma kruiden met gemalen kruiden te maken. Dit maakt het maken van je eigen kruidenmix extra makkelijk en is het nog sneller klaar.

Ik voeg altijd een beetje zout toe aan dit recept, maar maak je liever shoarma kruiden zonder zout kun je het ook weg laten.

Hoe gebruik je shoarma kruiden

Als ik shoarma maak, gebruik ik ongeveer 2-3 eetlepels shoarma kruiden per 500 gram vlees. Je kunt dit natuurlijk naar smaak aanpassen door meer of minder kruidenmix toe te voegen. Proef als het vlees gaar is altijd even of er genoeg zout of peper in zit.

Benodigdheden

Om zelf shoarma kruiden te maken heb je eigenlijk alleen een schaaltje en een lepel nodig. Wil je de kruiden langer bewaren dan kun je dat het beste in een glazen potje doen. Lege kruidenpotjes of een klein weckpotje zijn hier ideaal voor.

Een close up van dit shoarma kruiden recept.

Bewaar tips

Zelfgemaakte kruidenmixen blijven ongeveer een jaar goed als je ze op een koele donkere plek bewaard. Na dat jaar kun je ze zeker nog gebruiken, alleen wordt de smaak langzaam een beetje minder.

Recept

Shoarma kruiden

Zelf shoarma kruiden maken is leuk om te doen en ook nog eens snel klaar. Deze kruidenmix gebruik je natuurlijk voor shoarma, maar is ook lekker in stoofschotels of groente gerechten.
Recept afdrukken
Zelfgemaakte shoarma kruidenmix in een grijze kom.
Bereidingstijd:5 minuten
Totale tijd:5 minuten

Ingrediënten

  • 1 eetlepel kaneel
  • 1 theelepel kurkuma
  • 1 theelepel knoflookpoeder
  • 1 theelepel komijn
  • 1 theelepel koriander
  • 1 eetlepel gedroogde peterselie
  • 2 theelepels paprikapoeder
  • 1 eetlepel oregano
  • ½ theelepel chilipoeder
  • ½ theelepel zout
  • ½ theelepel zwarte peper
  • 1 theelepel gemberpoeder

Instructies

  • Doe alle kruiden en specerijen in een schaaltje en roer het goed door elkaar.
  • Giet het kruidenmengsel voorzichtig in een glazen potje en bewaar het op een koele donkere plek.

Notities

  • Je kunt deze mix ook zonder zout maken. Laat het zout dan weg en voeg later tijdens het koken wat zout naar smaak toe.
  • De voedingswaarde is voor het hele recept.

Voedingswaarde

Portie: 1g | Calorieën: 8kcal | Koolhydraten: 2g | Eiwitten: 0.4g | Vet: 0.3g | Verzadigd vet: 0.05g | Meervoudig onverzadigd vet: 0.1g | Enkelvoudig onverzadigd vet: 0.1g | Natrium/Zout: 51mg | Kalium: 47mg | Vezels: 1g | Suiker: 0.1g | Vitamine A: 312IU | Vitamine C: 1mg | Calcium: 16mg | Ijzer: 1mg
Porties: 4 porties
calorieën: 8kcal
Auteur: Maayke

Deze recepten vind je denk ik ook leuk!

5 from 23 votes (23 ratings without comment)

Laat een reactie achter!

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




3 reacties

  1. Staat er mogelijk een fout in de ingrediënten? Er staat '2 eetlepels paprikapoeder of oregano'. Klopt dit wel? Het lijkt me niet dat je die twee ingrediënten onderling kunt vervangen.

  2. Wat een geweldige website. Jaloers op je creativiteit. Kwas op zoek naar een origineel Shoarmakruiden recept. Er zijn er zat van maar die van jou ga ik vanmiddag nog maken.
    Vraagjej, ik zie bij een aantal websites er ook Oregano bij zitten. K ben nieuwsgierig waarom bij de éne wel en de andere niet.
    Ga vooral door met dit mooie werk 😉